Počet přístupů na stránky:


Kalendář akcí:

Optimalizováno pro prohlížeč:

Lokality návštěvníků našich stránek

Počasí na parkové dráze Olympia:


Více počasí

Vážení modeláři,

Parková dráha Olympia Brno má tratě konstruované podle norem NEM (viz zde) jako nesouosou splítku rozchodů 5" (127 mm) a 7 1/4" (184 mm). Kolejnice jsou vytvořeny z ocelových válcovaných U profilů 20 × 40 × 5 mm. Celková délka dráhy je 1.5 km. Maximální stoupání na trati je 10‰. Uvedené stoupání začíná těsně za centrálním nádražím. Minimální poloměr oblouků je na hlavní trati 12 metrů, nácestná smyčka má poloměr 10 metrů. Podjezd asfaltové dráhy pro kolečkové brusle má světlou výšku 170 cm od temene kolejnice. Vjezdová vrata v depech mají světlost 160 cm. Úrovňové přejezdy pro pěší jsou chráněny světelným a zvukovým výstražným zařízením.

Centrální nádraží Vám poskytne plně funkční zázemí. K dispozici je přípojka elektrické energie, demineralizovaná voda, uhlí (antracit), dřevěné uhlí, kompresor a zvedací plošina pro snadnou vykládku a nakládku modelů. Odstavení automobilů hostujících modelářů je bezproblémové na velkokapacitních parkovištích přilehlého nákupního centra Olympia. Tato parkoviště jsou využitelná i pro obytné automobily. Nejsou zde však k dispozici přípojky vody a elektrického proudu.


Vzhledem k tomu, že celý prostor biocentra, včetně parkové dráhy, je neustále monitorován bezpečnostní službou, je nutné Vaši návštěvu předem ohlásit, nejlépe na níže uvedené elektronické adrese nebo vyplněním přihlašovacího formuláře zde. Předejdete tak zbytečným nepříjemnostem, spojených s Vaší kontrolou ze strany bezpečnostní služby.

Sídlo klubu:
U Dálnice 777, 664 42 Modřice, Česká republika


Pokud se za námi budete chtít vypravit, následující mapky Vám pomohou se snáze orientovat:Online mapa nákupního a oddychového centra Olympia

Zvětšit mapu